Lélekmozaikok

A szavak teremtő erejéről: Te építesz vagy rombolsz velük?

Íróként hiszem azt, hogy a szavaknak gyógyító erejük van. A szavak teremtenek, manifesztálják a korábban csak gondolatban megfogalmazott vágyakat. De a szavakkal lehet negatívan befolyásolni, ütni, rombolni, pusztítani is. Még pusztán „jót akarásból”, na meg amit előszeretettel csinálnak sokan, a szeretet nevébe burkolva. Hogy a szavaink mivé válnak a kezünkben, csak tőlünk függ. Te tudod-e, hogy építesz vagy rombolsz velük?

words-of-love

Megnyílni sokféleképpen lehet. Nekem a szavak útján a legkönnyebb. Éppen ezért, amikor én kitárom a szívemet valaki felé a szavaimmal, aki előtt eddig zárva volt, és ő kőkemény manipulatív módon, ráadásul a „szeretettel” szót aljasan bemocskolva válaszol, az úgy komoly kétséget éleszt a lelkemben, hogy akkor megérte-e mindez? Még akkor is, ha látom, miről szól az egész…

Istenem, néha azt hiszem, könnyebb lenne, ha nem látnám ennyire tisztán. Néha szeretnék csak úgy elbújni a világ elől, hogy ne lássam azt a sok szennyes mocskot, ami itt van… Mert nem mindig könnyű látni az emberek mozgatórugóit: a hatalom- és birtoklási vágyat, az ego pöffeszkedését, a spirituálsi ego megnyilvánulási módszereit…

És most kifakadt belőlem: Hogy mennyire rosszul vagyok a tisztátlan, mérgező, manipulatív szavaktól, amiket kapok. Amiket látom, hogy mások kapnak. És amikről nem beszélhetek, mert akkor én is beállnék a sorba, akarva akaratlanul is manipulálva a másikat. Szóval néha a szavak helyett bizony szükség van a Csendre, hogy elidőzhessünk a lélek tisztaságban. A Csend sosem hazudik. Ha két ember igazán szereti egymást, akkor szavak nélkül, csendben is jól érzi együtt magát.

silence_1

Szavakkal tudunk támogatni, segíteni, felemelni, hitet adni, reményt kelteni, egy lépéssel előrébb juttatni a másikat. A szavainkkal tudunk simogatni, az érzéseinket, szeretetünket, gyengédségünket kifejezni. A dicsérő szavak az egyik legfőbb szeretet nyelv, de akinek nem is ez a legfőbb szeretet nyelve, annak is jól esik a szavak simogatásában rejlő kedvesség, hála, tisztelet és nagyrabecsültség érzése. 

Ugyanakkor a szavakkal tudunk a legjobban manipulálni. Elültetni egy gondolatot a másik fejében, elvárásokat, kétségeket szítani, elbizonytalanítani, ítélkezni, a hitét elvenni, befolyásolni. És aki nem áll ereje teljében, két lábbal a Földön, az a szavak által könnyen megremeg, megtörik és elhiszi az ítéletet, a manipulációt, és elbizonytalanodik… Önmagában.

„Tudni vélem, mi a jó neked.” „Tudni vélem, mit kell csinálnod, hogy ez vagy az történjen veled.” Tudni véljük, a másiknak mit kellene tenni, belegázolva az érzéseibe, az életébe, a szabad választásába, mindezt ráadásul nem is úgy körítve, hogy tudni vélem, hanem egy az egyben úgy, hogy TUDOM…

Tedd ezt, mert akkor ez lesz. Ha így csinálod, az jó lesz neked, ha úgy csinálod, az nem lesz jó neked. Erősen, keményen, odatolva az arcba teljesen bele, mármár azzal az energiával, hogy neked ezt KELL csinálni. Nem! CSAK ÉS KIZÁRÓLAG TE MAGAD TUDHATOD MI A JÓ NEKED. Bárki, aki megmondja neked mit tegyél, az csak az ő nézőpontját tükrözi vissza a te helyzetedről. Ha mindezt kéretlenül teszi, akkor csak simán manipulálni akar. Akár tudatosan akár tudattalanul. 

A tisztelet, a szeretet és az elfogadás ott kezdődik, hogy kérés és kérdés nélkül nem teszünk ilyet a másikkal. Ezennel megkövetek mindenkit és bocsánatot kérek mindazoktól, akikkel én ezt tettem. Biztos volt ilyen, mert különben nem kaptam volna ennyire erősen, több irányból is vissza mindezt.

Szóval hálás vagyok a megtapasztalásért, mert ha eddig nem lett volna számomra világos a tiszta kommunikáció, most azzá vált. Mert néha ahhoz, hogy tudd, mit és hogyan szeretnél, azzal kell tisztába kerülni, mit és hogyan NEM szeretnél.

Figyeljünk a szavainkra… Akár írásban, akár szóban osztunk meg bármit másokkal. Egy egyszerű kérdés segíthet minket: Benned milyen érzést váltana ki, ha a másik mondaná neked azt, amit te akarsz neki mondani? Ha jót, akkor mond ki nyugodtan. Ha rosszat, tedd fel magadban a kérdést, hogy mindenképp el kell mondanod neki azt, amit épp akarsz vagy nem? Ha úgy érzed igen, hogy tudod úgy megtenni, hogy ne kelts rossz érzéseket a másikban?

Egy fő szabályt azonban érdemes megjegyezni – különösen a „segítő” foglalkozásúaknak, illetve azoknak, akikben túlteng a megmentési vágy: A legtöbbször az égvilágon semmi dolgunk nincs azzal, amit érzünk vagy érzékelünk. Ahogy a bölcs latin mondás szól: Si tacuisses, philosophus mansisses. Vagyis: Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna… Érdemes hát megtanulni a szavak művészetét és a hallgatás művészetét. Hogy a rombolás helyett valóban építeni tudjunk…

Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu

A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés

Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés

Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!