Lélekmozaikok

Ismét szabad gyengé(d)nek lenni!

Hol van az „igazi Férfi” és hol van az igazi Nő? Sokan teszik fel ezt a kérdést mostanában. Miért olyan nehéz egy erős nőnek szerelembe esni címmel olvastam a napokban egy cikket Király Eszter jóvoltából, amit megosztottam a Facebookon, és rögtön kapott jó pár kommentet és megosztást. Férfiak és nők pro és kontra – mindenkinek van véleménye a témáról. Nekem is.

woman_powerful

Mellbe vágott a cikk nőként, mert tulajdonképpen a ki nem mondott, sokszor eltitkolt motivációmat, vágyaimat, tudat alatt működő mechanizmusaimat véltem benne felfedezni jómagam is. És habár nem szeretem a címkézéseket és a polaritásban tartást, így az „erős-gyenge” különbségtétel sem feltétlen szerencsés, valahogy mégis meg kell fogni a kérdést. Mert nagyon felborult ez a férfi-női létezés mostanában, és mindkét nem csak próbál visszatalálni a másikhoz. Ez az út viszont Önmagunkon keresztül vezet. És ez nem feltétlenül egyszerű. Egyikünknek sem.

Én azt látom, a két szélsőség: a nők évezredekig tartó elnyomása után jött a nagy feminizmus korszak, most pedig zajlik az egyensúlykeresés férfiak és nők részéről egyaránt. Hogy a nő Nő tudjon maradni a kapcsolatban, a férfi pedig Férfi. Hogy mindkét nemnek helye és szerepe van a társadalom és a másik nem életében is. Csak össze vagyunk zavarodva. Nem kicsit. Nagyon.

A női feminizmus talán nem állt meg az egyenlőségnél, hanem kicsit túlszaladt rajta, aminek az lett a következménye, hogy egyre több lett a „férfias” nő, akik nőiségük megélése helyett férfi erővel próbálják uralni az erősebb nemet. Erre pedig a férfiak többféleképpen válaszolhatnak: van, aki agresszióval, visszavágással, más azzal, hogy bemenekül a csigaházába és magára zárja az ajtót.

Nőként siránkozunk, hogy hol van az „igazi Férfi”, és én hiába mondom a nőtársaimnak, hogy higgyétek el, vannak… Csak többnyire bujdokolnak… Mert a férfiak meg azt kérdezik, hogy hol van az „igazi Nő”? Az a Nő, aki mer gyengének, és ezzel egy időben gyengédnek lenni. És így akkor tök jól kergetjük, de soha nem érjük el egymást igazán.

lily-shan-engagement-10

Az erős-gyenge párosítás azért sem túl szerencsés, mert míg az erőshöz pozitív, addig a gyengéhez valahogy zsigerből negatív értékítéletet társítunk. Pedig ha jobban megvizsgáljuk, ez álszentség, és valójában egyik nemnél sem működik. Azt látom, még nőként sem merünk gyengének és gyengédnek lenni. Az a Férfi pedig, aki mer ilyennek mutatkozni, sok nő által le van „papucsozva”.

Pedig a gyengeség, és ezzel együtt a gyengédség vállalásában hatalmas ERŐ rejlik! Csak az igazán erős emberek merik megmutatni és vállalni a sebezhetőségüket, azt, hogy nem vagyunk szuperhősök, és nekünk sem mindig könnyű. Ez pedig nem nem kérdése. Ez az emberi létünk alapkérdése. Ez adja az egyensúlyunkat: a fent-lent, az adni-kapni, az erős-gyenge polaritása között egyensúlyozunk minden pillanatban. És az igazi varázslat az, hogy az energiákat követve merünk-e, tudunk-e adni, ha adni kell, befogadni, ha annak van itt az ideje, vagy erősnek lenni, amikor úgy hozza az Élet, de vállalni a gyengeségünket is? Nőként és Férfiként egyaránt.

Engedjük meg magunknak a gyengeséget, vegyük észre, hogy legyünk akár nők, akár férfiak, ismét szabad gyengé(d)nek lennünk! Mert ekkor talán lehull a páncél rólunk egy-egy pillanatra, leomlanak a falaink, amit saját védelmünk érdekében emeltünk, és megmutatkozik lelkünk igazi valója, minden szépségével együtt.

Nőként és Férfiként egyaránt most kezdünk visszatalálni Önmagunkhoz. A probléma közös, így a megoldást is közösen tudjuk megtalálni. És ehhez mérhetetlenül sok türelemre, elfogadásra, a sebezhetőségünk felvállalására, ítélet- és elvárás mentességre, valamint szeretetre van szükség Önmagunk és egymás iránt, mindkét nem képviselőitől egyaránt.

Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu

A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés

Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés

Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!