Gondolat, kimondott szó, írott szó: Egyre nagyobb teremtő erővel bírnak, így érdemes figyelni arra, hogyan használjuk őket. Egyáltalán mennyire vagyunk tudatosak a gondolatainkra, vagy hagyjuk, hogy a tudatalattink munkálkodjon és irányítsa az életünket?
Tanfolyamon is feljött, illetve levélben is sokszor tapasztalom, hogy nem vagyunk éberek a saját gondolatainkra, szavainkra. Kicsúszik a szánkon, hogy „Nekem ez úgysem megy!”, „Én ezt nem érdemlem meg.”. „Ez a helyzet olyan nehéz.” És csodálkozunk, hogy tényleg elég döcögősen mennek a dolgaink, nem kapjuk meg, amit szeretnénk, vagy folyamatos nehézségekkel szembesülünk.
Tudatosítsd a negatív programjaidat
Ébernek lenni azt jelenti, hogy tudatosan figyelek anélkül, hogy megítélném magamat vagy másokat. Mint amikor a fotós egy pillanatképet készít, az éberség is csak pillanatnyi. Így ha elcsípjük magunkat, hogy a negatív programok munkálkodnak bennünk, az éberségünkkel csak vegyük tudomásul anélkül, hogy elkezdenénk ostorozni magunkat miatta. Tudatosítjuk, majd szélnek eresztjük őket és másik gondolatot választunk.
Kérdőjelezd meg a gondolataidat, szavaidat
Egy másik hasznos technika, ha megkérdőjelezed a gondolataidat egy egyszerű kérdéssel: És mi van, ha nem? Tehát amikor azt gondolod, érzed, hogy Neked ez úgysem megy, nem érdemled meg, vagy túl nehéz a helyzet, csak tedd fel a kérdést: És mi van, ha nem?
Mi van akkor, ha lehet, hogy eddig soha nem ment, de most igen? Mi van akkor, ha eddig azt érezted, nem érdemled meg, de most igen? Mi van akkor, ha eddig mindig megszakadtál bele, olyan nehéz volt, de most könnyű/könnyebb is lehet?
Ezzel tudjuk magunkat „kiakasztani” azokból a berögzült, fix nézőpontokból, amelyek megkötnek minket és megakasztják az életünket. Minden fix nézőpont egy fal, aminek vagy mi ütközünk neki, vagy nekünk ütköznek, és így nem hagyjuk áramolni az Élet lehetőségeit és csodáit.
Minél kevesebb fix nézőpontunk van, annál rugalmasabban állunk az Élethez, annál kevesebb ellenállásba ütközünk és annál kevesebb konfliktust, nehézséget fogunk az életünkben megtapasztalni.
A megkérdőjelezés ugyanakkor nem jelent bizonytalanságot. Nem késztet hezitálásra, nem arra való, hogy kitáncoljunk bizonyos helyzetekből. A megkérdőjelezés kiszed az ítéletekből, a prekoncepciókból, és ha tudatosan használjuk, egy nagyon hasznos eszköz lehet számunkra az egyre tudatosabb élethez.
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Ha többet olvasnál a kapcsolatokról, elfogadásról, elengedésről, a nehézségek megéléséről, szeretettel ajánlom A találkozás, ami elrendeltetett című könyvemet, amelyet megrendelhetsz itt: Megrendelés
Ha szeretnél mélyebb önismeretet és felismeréseket a saját életed vonatkozásában, szeretettel ajánlom, a Lélekmozaikok című könyvemet. Megrendelhető itt: Lélekmozaikok könyvrendelés
Jelentkezés Elengedés workshopra: Elengedés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: