Biegelbauer Pál – Ki vagyok én? című könyve azért zseniális, mert életünk alapvető kérdéseiről mesél közérthetően, nagy szavak és filozófiák nélkül, a hétköznapi emberek nyelvén. Alapmű. A férjem is azt mondta, ezt tenné kötelező olvasmánnyá az Egri csillagok helyett. Egyetértek vele.
„Ha minden általunk elítélt cselekedet mozgatórugóját tudnánk, soha nem ítélnénk el senkit.”
Kevés könyv hat rám elementáris erővel, amelyek egy pillanatra megállítanak, és mintha megváltoztatnák az utamat. A Ki vagyok én? című könyv ilyen volt, korábban talán csak dr.David R. Hawkins Erő kontra erő című könyve hatott így rám. Valószínűleg ez a könyv sem véletlenül most került a kezembe, amikor engem is ez a kérdés kezdett el foglalkoztatni egyre intenzívebben mostanában. A könyv pedig olyan zseniális gondolatfüzér, ami nagyon tömören lát el minket információval, mégis könnyedén vezet át az Életen és visz Önmagunkhoz egyre közelebb.
„Mi a különbség a között, hogy „Ki vagyok én?” és a között, hogy „Milyen vagyok én?” Alapvető különbség van. A „Ki vagyok én?” életünk egyetlen lényegi kérdése. Az összes többi nagyon fontos, az is nagyon fontos, hogy milyen vagyok – de tökéletesen lényegtelen.”
A könyv Biegelbauer Pál utolsó előadásának átirata, mellékletben maga az előadás felvétele is megtalálható. Érdemes mindkettőt kezünkbe venni, mert teljesen más élményt nyújt a könyv olvasása, és az előadás meghallgatása. Azt pedig garantálom, hogy ez egy olyan könyv, amit nem lesz elég egyszer elolvasni. Azt hiszem, a kiváló könyvek ilyenek. Egy jó könyvet egyszer elolvasunk, az átlagon felüli könyveket pedig olykor-olykor leemeljük a polcról és újra elővesszük. Mindig mást mutatnak meg számunkra.
„Ha megérintek valakit, én is érintetté válok.”
Az, hogy hogyan éljük meg Önmagunkat, meghatározza a kapcsolataink és az életünk minőségét. Az énképünket mások ítéletei, meglátásai alapján alakítjuk ki magunkról, az ebben való tisztánlátás pedig nélkülözhetetlen a kiegyensúlyozott élethez. Fel tudjuk-e fedezni saját magunkban a csodát, hogy azt képesek legyünk majd másokban is meglátni? Nagy szavaknak tűnhetnek ezek a mondatok, pedig valójában nagyon alapvető kérdéseket érintenek: saját magunk és mások elismerését. Másban pedig akkor tudunk meglátni valamit, ha azt magunkban is elismertük.
„Soha nem volt, soha nem lesz, egyedi és megismételhetetlen csodái vagyunk a világmindenség történetének.”
A könyv gyönyörűen végigvezet a boldogság, Önmagunk megtalálása, a fájdalmak, a minősítések, a jó-rossz közötti különbségtétel, a ragaszkodás, a kapcsolataink megélése és a mögöttes mozgatórugók feltárásán. Tisztánlátást ad és kivezet minket a sötétből. Rádöbbent, hogy még ha úgy is tűnik, sötétség vesz körül, a világosság szikrája valójában bennünk ragyog.
„Amíg a szenvedés megoszthatatlan, addig az öröm, meg a boldogság megosztásra vágyik. Azt meg kell osztanom. Ha nincs kivel… Figyeljük csak meg! A szenvedés tárgya mindig a nincs… Ha valami jó ér minket, azt mindig meg akarjuk osztani.”
A Ki vagyok én? az öröm, az elfogadás és a szeretet megélésében segít, közelebb hozva ezeket az elvont fogalmakat az életünkhöz. A megértésnek köszönhetően a tudattalan automatizmusok helyett a jövőben már tudatosabban tudjuk megélni a kapcsolatainkat és az életünket.
„Nagyon jól tudjuk, hogy mikor vagyunk igazán, ezt mindannyian megéltük: amikor odaadtam magam a másiknak. Akkor áradok, akkor vagyok, s ha nem, akkor nem vagyok. Ezt az odaadottságot más néven úgy hívják, hogy szeretet.
Mert hiába szeretnek engem, ha én nem szeretek, a másik szeretete el sem jut hozzám. Ha egyszer megtörténik az a csoda, hogy szeretni fogok, rá fogok döbbenni, hogy szeretve vagyok. Az idők kezdete óta és folyamatosan. Szeretve vagyok.”
A könyvnek köszönhetően közelebb kerül hozzánk a szeretet és Isten kapcsolata, az elvárások, a szerepeknek való megfelelés, a csalódás megélése, a változáshoz való kapcsolatunk, az illúziók, mint minden szenvedésünk mögött álló ok, az elengedés és a gyermekeink, mint legfőbb tanítóink szerepe életünkben.
„Nagyon sokszor emberi kapcsolatban nem akkor veszítjük el a másikat, amikor nyilvánvaló lesz. Az emberi kapcsolat lényege: minden emberi cselekvés attól lesz emberi, hogy szabad és önkéntes. És ami nem az, az mindjárt tudni fogjuk, hogy illúzió.
Hogyan lehet magunkhoz elszakíthatatlan lánccal odakötni a másikat? Úgy, hogy a másik tökéletesen szabad. Ennél jobb kötőanyag nem lehet. Holott mi a félelmünktől pontosan az ellenkezőjét tesszük. Miért eredményez ez elszakíthatatlan szálat? Azért, mert ezt nem kapja meg mástól. Más ki akarja sajátítani, más rá akar telepedni. A másik nem akarja elengedni, a másik számon kéri, követelődzik, elvárásokat támaszt.”
Mindenkinek ajánlom szeretettel a könyvet, aki szeretné jobban megismerni és megérteni Önmagát, másokat és a kapcsolatait is. Az egyszerű, de mégis rendkívül tiszta nyelvezetnek köszönhetően bebocsájtást nyerünk az emberi lélek rejtelmeibe. A könyv tömény esszenciája a tiszta tudásnak, és bizony majdnem minden mondatáról lehetne egy külön cikket írni.
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
A könyvet megrendelheted itt: Ki vagyok én? könyvrendelés
Biegelbauer Pál – Ki vagyok én c. könyve a Facebookon itt érhető el: Ki vagyok én
Ha szeretnél mélyebb önismeretet és felismeréseket a saját életed vonatkozásában, szeretettel ajánlom, a Lélekmozaikok című könyvemet. Megrendelhető itt: Lélekmozaikok könyvrendelés
A kapcsolatokról, elfogadásról, elengedésről szóló A találkozás, ami elrendeltetett című könyvemet megrendelheted itt: Megrendelés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: