Lélekmozaikok

Könyvajánló: Rideg Krisztina – Alkalmasság

Ha egy történetnek meg kell születnie, megszületik. Az írót hajtja valami és addig nem nyugszik, amíg a belülről fakadó gondolatokat, érzéseket formába nem önti. És vannak olyan történetek, melyek látszólag egy emlékhez köthetők, valójában azonban mindnyájunk történetei. Ilyen könyv az Alkalmasság is: hangulatképek, élmények, és emlékek összefonódása az elmúlásról és az életre való alkalmasságról.... Tovább »

Örülünk együtt? – A boldogság megosztásának művészete

Bajban mutatkozik meg az igaz barát? Vagy ellenkezőleg, pont a boldogságban? Mind a családi, mind a baráti kapcsolatokban nagyobb szerepet tulajdonítunk annak, ha nehézséggel kell szembenéznünk, akkor van kire számítanunk. És igen, sokszor a bajban mutatkozik meg, ki is a barátunk. De legalább ugyanilyen fontos, hogy amikor boldogok vagyunk, akkor meg tudjuk-e osztani az örömünket… Tovább »

Nem kellesz „eléggé”? – Lehetsz-e „sok” vagy „kevés”?

Lehetsz-e „sok” vagy „kevés”? Röviden: nem. Mindenki, aki ezt próbálja elhitetni veled, az manipulál, vagy kifogásokat keres és rád próbálja hárítani a felelősséget. Érdemes erre ébernek lenni, mert ha ezt látjuk, nem fogjuk magunkra venni és nem tartjuk hibásnak sem magunkat. Mégis miért dőlünk be annak, amikor ezt próbálják elhitetni velünk?... Tovább »

Javíts a kapcsolataidon – 5 tévhit az elfogadásról

Szeretnél javítani a kapcsolataidon, de nem tudod, hogyan? Ilyenkor érdemes körbejárni az elfogadás kérdését: Mennyire vagy elfogadó, mennyire fogadod el magadat és másokat? Az elfogadással kapcsolatban számos tévhit kering a fejünkben. A valódi elfogadás megértése és megélése azonban olyan kapukat nyit meg, ami képes arra, hogy teljesen átalakítsa az életünket!... Tovább »

Találkozások tükrében: létezik-e vajon a tökéletes társ?

Létezik-e tökéletes férfi vagy tökéletes nő? A párkapcsolatok korai szakaszában, amikor a rózsaszín köd leszáll szemünkre, tökéletesnek látjuk a társunkat. Ez azonban legtöbbször nem a tudatosságunkon alapul. A tökéletesség érzése azonban létezik akkor is, amikor tudatosak vagyunk – csak nem úgy, ahogy korábban képzeltük.... Tovább »

Az érzékenység, mint képesség – Amikor te vagy a világ tükre!

Sokan beszélnek arról, hogy a világ egy tükör, ami a bennünk lévő érzéseket, gondolatokat tükrözi vissza. Sokkal kevesebb szó esik azonban ennek a fordítottjáról, hogy – sokkal többször, mint azt gondolnánk – mi magunk vagyunk a világ tükre azzal, hogy mennyi mindent érzékelünk másokban és a világban! Igen, Te is, aki ezeket a sorokat olvasod!... Tovább »

Nem kell, hogy a félelem az életed része legyen!

„A félelem az életem része – pontosabban én vagyok a félelem része.” Te is érezted már így? Az normális dolog, ha olykor-olykor félsz. Ha azonban már életed szinte minden területére, tartósan rányomja a bélyegét, az megakaszt, és egy őrült mókuskerékbe ránt, amiből nehéz a kijutás. Mennyire határozza meg életed a félelem, és mit tegyél, hogy… Tovább »

„Anya, szeretsz?” – A szeretet és annak szubjektív megélése

Édesanyánkhoz való viszonyunk nagyban meghatározza a saját magunkhoz való viszonyunkat, énképünket, és Önmagunk elfogadását. Az anyai szeretet – vagy annak hiánya – egész életünkre rányomhatja a bélyegét: kihat kapcsolatainkra, különösen párkapcsolatunkra és a saját gyermekünkkel való kapcsolatunkra is. Gyerekként, ha nem érezzük, hogy szüleink szeretnek, rögzül bennünk, hogy nem tartjuk magunkat szerethetőnek, így pedig nehezen… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!