„Vajon hol kell elengedni és hol kell felismerni, küzdeni, harcolni? Még mindig van bennem egy kettősség az Agykontroll, és a szabad akarat, illetve az Univerzum törvényeinek áramlása kérdésében. Vajon ha valaki megbetegszik, és nem törődik az üzenettel, amit a betegsége hordoz, hanem csakis az elme erejét használja a gyógyulásban, az is fejlődés? Már pedig az elme mindenre képes. Meddig vannak a határok? A segítő és a „nem kell, hogy segítsen” határok?”
Nemrég kaptam ezt a kérdést egy kedves olvasómtól. Huh, gondoltam magamban, ezek nagyon jó kérdések, így született belőle egy hosszabb válasz. Ahogy azt korábban, a Tudat törvényszerűségeiről szóló cikkemben is írtam, néhány szabályt nem lehet figyelmen kívül hagyni életünk során. Ezek olyan keretek, amelyek között játszunk itt a Földön, és meghatározzák a világunkat már évezredek óta. A jóga ezeket a törvényeket, amelyeket nem tudunk megváltoztatni, darmának hívja. Szabad akaratunk ennek a megváltoztatására nem terjed ki.
Választásaink
Szabad akaratunk a választásainkban mutatkozik meg. Hogy mit teszünk a Sorsunkkal, mit teremtünk Önmagunk számára választásaink révén. Ahogy a Lélekmozaikok című könyvemben is írom:
„Az, hogy mi a dolgunk és a feladatunk, az karmikusan determinált, vagyis a korábbi életeinktől is függ. A lélek meghatározott céllal születik le, erősségei, gyengeségei és feladatai meghatározottak. Ezen a determináltságon belül választásaink révén azonban szabad akaratunk van, mert van választásunk, hogy hogyan reagálunk az életünkben felmerülő helyzetekre.
A választásainkat tudatos és tudatalatti szinten hozzuk meg. Ha tudatosan nem választunk, akkor valójában hagyjuk azt, hogy a tudat alatt bennünk rejlő mechanizmusok működjenek. Így azt, hogy mit teremtünk az életünkben, a szégyen, bűntudat, félelem, harag vagy büszkeség uralkodó energiamezeje határozhatja meg.
Az önismeret során egyre több tudatalatti folyamat és működés válik tudatossá, miközben nem hagyjuk, hogy az ismeretlen, tudat alatti folyamatok uralkodjanak az életünkön. Ezért tartom fontosnak az önismeretet akkor, ha valaki tényleg tudatos életre törekszik. Az egyre mélyülő önismeret során pedig számos eszköz segít abban, hogy helyzeteinket megoldjuk. Az Agykontroll is egy ilyen eszköz, amely az elme erejének lehető leghatékonyabb kihasználására épít.
A megértés ereje
Akkor vagyunk a leghatékonyabbak, ha a cselekvésünk nem a valami ellen küzdő harcban nyilvánul meg, hanem amikor feloldjuk az életünk történéseivel kapcsolatos ellenállásunkat, és megéljük az elfogadást. Ha betegek vagyunk, ne a betegség ellen küzdjünk, hanem törekedjünk a gyógyulásra, és ehhez keressünk eszközöket. Ha fontos számunkra, hogy megértsük, mi áll a betegség háttere mögött, akkor belemehetünk ebbe a kérdésbe, de a megértés nem feltétele a gyógyulásnak.
A megértés az olyan – túlagyalásra hajlamos embereknek, mint én is vagyok, viszont – mindig nagy felszabadulást tud hozni. A megértés ugyanis magas, a Tudattérképen már a 400-as szintű energiákat mozgósít. Sokszor előfordul az, hogy egy felismerésnek, megértésnek köszönhetően az adott élethelyzet, félelem, betegség mögötti meghúzódó, eddig lappangó energia is feloldódik, ami hozzásegít a gyógyuláshoz.
A tudatosságodnak és fejlődésednek köszönhetően egyre jobban érzed, milyen eszközökre és kikre van szükséged egy adott élethelyzetben. Gördülékenyebbé válik az életed, könnyebben jönnek a megoldások. Könnyebben tudsz például segítséget is kérni. Mert valójában a segítségkérés is egy eszköz – legalábbis akkor lesz a leghatékonyabb számodra, ha így tekintesz rá. Akkor is, ha adod, és akkor is, ha kapod.
Segítségkérés szerepe a fejlődésben
Hogy használhatod jól a segítséget? Ezzel kapcsolatban korábban már írtam Segítek vagy próbálom megmenteni? címmel, de a segítségre most más aspektusból tekintek.
Az a jó, ha amikor segítséget kérsz, nem abból a szándékból teszed, hogy a másik majd megoldja helyetted a helyzetedet. Nincsenek elvárásaid a másikkal szemben, nem tőle várod a megoldást, egyszerűen csak megkéred, hogy tudásával, idejével, energiájával legyen hozzájárulás az életedhez. A megoldás kulcsa nem a másik lesz, hanem azt általa saját magadban fedezed fel.
Ugyanez vonatkozik arra is, amikor tőled kérnek segítséget, vagy felajánlod a segítséged. Ha a segítség mögött a szánalom, sajnálat érzése rejlik, azzal valójában nem segítesz a másikon. Még akkor sem, ha te tudod, hogy a másiknak te, vagy a te tudásod segíthet. Hiába akarunk ugyanis valakin segíteni, ha a másik személy valójában nem akarja a helyzetét megoldani. Csak úgy tesz, mintha…
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
A Lélekmozaikok című könyvem megrendelhető itt: http://goo.gl/forms/cUJfxfyrkT
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: