Múltunkban vannak olyan mélyen eltemetett érzések, melyek akár hosszú időre megbéníthatnak minket. Amikor a korábban megoldatlan válságok felbukkannak, eltorzíthatják észlelésünket és időzített bombaként robbannak életünkben. Milyen módszerrel tudjuk a múltunkat meggyógyítani?
Megbetegszünk, elveszítjük munkahelyünket, elhagy a párunk – ezeket a történéseket sokszor válságként éljük meg az életben, és nehezen tudjuk meglátni bennük a lehetőséget. Az első sokk természetes, azonban hogy kinél mennyi ideig húzódik el a „válságkezelés” időszaka, az nagyban függ attól, hogy milyen tudatszint domináns az életében.
Mi lenne, ha mától másképp tekintenénk életünk válságos helyzeteire? Mi lenne, ha a nehézségekre lehetőségként néznénk? Gondolkozzunk el, mit nyerünk a múlt fájdalmaihoz való ragaszkodással? Meddig akarunk még szenvedni? Mikor vagyunk hajlandóak mindezt feladni?
Valójában egy ilyen szituáció célja az, hogy a felszínre hozza mindazokat a tudatosan vagy tudattalanul elnyomott, elfojtott érzéseket, amelyek akadályoznak minket a fejlődésben. Ha egy válságot képesek vagyunk az intellektuális szint helyett az emocionális szinten kezelni, igencsak lerövidíthetjük annak időtartalmát. Ahelyett, hogy folyamatosan agyalnánk a történeten, érdemes a gondolatok mögött meghúzódó érzéseket tudatosítani.
Minden válság ugyanis az irányváltás, a fejlődés és a megújulás lehetőségét rejti magában. Minden tapasztalat, amelyet érzéseink hullámvölgyén átélünk, egy esélyt kínál a felemelkedésre, de a hanyatlásra is. Minden válság egy ajándék az élettől, hogy elengedjük mindazt, ami már nem szolgál minket. Hogy teret engedjünk az új dolgok születésének, és átadjuk magunkat a gyógyulás folyamatának.
A múlt gyógyításának leghatásosabb eszköze, hogyha más perspektívából nézünk rá, mint korábban, más összefüggésbe helyezzük, vagy friss jelentéssel ruházzuk fel. Elengedjük korábbi nézőpontunkat, és legtöbbször ezzel az elengedéssel valósul meg az a rádöbbenés, amiben meglátjuk a történések rejtett ajándékait.
A leghíresebb példa erre a helyzetre Viktor Frankl nevéhez köthető, aki a koncentrációs táborok poklában rádöbbent arra, hogy „fizikai és pszichés szenvedése voltaképpen egy belső diadal megvalósításának lehetőségét rejti magában. Frankl a borzalmas körülményeket olyan új összefüggésbe helyezte, ami mély jelentéssel bír az emberi lélek számára.”
A múltbéli traumákban rejlő kincs megtalálása magával hozza a gyógyulást, a magasabb önbizalmat, általa mélyül az önismeretünk, és fogékonyabbá válunk a pozitív érzelmek befogadására is.
A gyakorlatban megtanulhatod május 9-10-én a budapesti, vagy június 6-7-én a szegedi Elengedés és a Személyiség-piramis modell a gyakorlatban című kétnapos önismereti tanfolyamon. Jelentkezni tudsz itt: http://goo.gl/forms/tL9bZiJNCp
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
A Lélekmozaikok című könyvem megrendelhető itt: http://goo.gl/forms/cUJfxfyrkT
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Forrás: dr. David R. Hawkins: Elengedés – Az önátadás útja (Filosz kiadó, 2014.)
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: