Mitől függ, hogy vannak, akiknek könnyedén valóra válnak az álmai, míg másoknak ez nehezen sikerül? Mit jelent a siker vagy a sikertelenség az életünkben? Egy rövid részletet megosztok veletek az új, Lélekmozaikok című könyvemből.
“A lélek képes hatni a tudatalattira, mert emlékszik mindazokra a célokra és feladatokra, amelyeket meg szeretne élni és valósítani. Ha megvan bennünk az érzés, hogy mindenné válhatunk, amivé válni szeretnénk, az megadja számunkra a kiteljesedéshez és a fejlődéshez vezető legnagyobb szabadságot. Nagy szerencséd van, ha szüleid ebben a szellemben neveltek, és nem oltották beléd az ennek ellentmondó önkorlátozó hiedelmeket.
Az egyik legfontosabb dolognak tartom annak tudatosítását, hogy felfedezzük magunkban ezeket a tudattalan önkorlátozó hiedelmeket. Az Élet ugyanis hozzásegít ahhoz, amire lelkünk igazán vágyik, még akkor is, ha ez olyan dolog, amit eddig szinte senkinek nem sikerült elérnie. Ha azon az úton járunk, amit lélekként választottunk magunknak, kapni fogjuk a jeleket, a megerősítéseket és azt a „plusztámogatást”, amit pusztán az akaratunkkal nem tudunk létrehozni. Ezért írtam korábban, hogy a siker vagy a sikertelenség egy roppant fontos jel, amit egyszerűen nem hagyhatunk figyelmen kívül, ha tudatos életre törekszünk.
A csavart persze ott nyújtja az Élet, amikor annak ellenére, hogy az utunkon vagyunk, megakadást érzünk, és a kezdeti fellángolás után egyszer csak csökken a pozitív visszacsatolások száma. Ilyenkor nélkülözhetetlen a kellő önismeret ahhoz, hogy felfedezzük a sikertelenség mögött meghúzódó okokat. Ha korábban például hajlamosak voltunk arra, hogy csapongjunk egyik munkából vagy kapcsolatból a másikba, hamar feladjunk dolgokat; az utunkon bekövetkező megtorpanás, ami a sikertelenség érzésével párosulhat, valószínűleg egy próba. Ilyenkor ha kitartunk, hiszünk magunkban és álmainkban, türelmesek vagyunk, más reakciókat választunk, mint eddig, akkor sikeresen megoldjuk a próbát, és tovább tudunk lépni egy magasabb szintre.
Fejlődés akkor következik be, amikor képesek vagyunk másképp reagálni, mint eddig. Másképp, mint ahogy eddig kondicionáltuk magunkat. A kondicionáltság jelenti mindazokat a hiteket, szokásokat, berögzült automatizmusokat, amelyek tetteinket tudatosan, vagy tudat alatt motiválják. Ezt részben lélekként hozzuk magunkkal, előző életeinkből fennmaradt, meg nem oldott helyzetként, részben pedig örökölhetjük szüleinktől, hat rá neveltetésünk, és jelen életünkben megszerzett tapasztalataink, valamint tudatszintünk is.
Tehát az, hogy kik vagyunk, és mi alapján cselekszünk, komplex rendszer alapján határoz meg minket. Egyszerűnek tűnhet a szüleinkre hárítani a felelősséget, hogy ők neveltek olyanná, amilyenné váltunk, de fontos annak tudatosítása, hogy 25, 30, 40, netán 50 éves korban már nem hivatkozhatunk erre. Hiszen valószínűleg éppen azért választottuk jelen életünkben szüleinket, mert egy ilyen gyermekkori kondicionáltság meghaladása kiváló lehetőséget nyújt a fejlődésre. Úgy gondolom, gyermekkori körülményeink egy részét lélekként mi választottuk magunknak, ennek ismeretében pedig, ha rájövünk, mire tanított minket a velük kapcsolatos helyzet, a hibáztatás helyett könnyebben tudunk hálásak lenni a fejlődést nyújtó lehetőségekért.”
Részlet a Lélekmozaikok – Önismeret, tudatosság, személyiségfejlődés. A Tudattérkép 33 titka című könyvből
Előrendelés és további információk a Lélekmozaikok Facebook oldalán és ezen a linken: Előrendelés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: