Tudattalan félelmeid és vágyaid működtetik a világot, és teremtik a mindennapjaidban megnyilvánuló eseményeket. Vágyaidból születnek céljaid és sikereid, a vágyak mozgatják meg a benned szunnyadó erőt, hogy magasabb szintre emeljék tudatosságodat. A vágyakozás szintje tehát egy mérföldkő lehet a magasabb tudatszintek kapujában.
A félelem és a vágy kapcsolata
A félelemmel való megküzdésből születik a vágyakozás. A félelemről részletesen már írtam korábban, szerepe igen jelentős a fejlődésben. Ugyanis amikor tudatossá és képessé válsz arra, hogy szembenézz a félelmeiddel, a feldolgozási folyamatnak köszönhetően mintegy „melléktermékként” megjelenik benned a vágy. A vágyakozás megjelenésével pedig már egy magasabb energiamezővel kerülsz kapcsolatba, aminek következtében könnyen átlendülhetsz a pozitív energia tartományokba.
A vágyakozás és a vonzás törvénye
Hogy indítja be vágyad a vonzás törvényét? A legnagyobb félreértés a vonzás törvényével kapcsolatban az, hogy ha azt hiszed, a vágyakból fakadó gondolatok vonzzák be életedbe vágyad tárgyát.
Ugyanis nem elég sokat gondolni arra, amit szeretnél, hiszen a gondolat önmagában kevés. Nem azt vonzod magadhoz, amire gondolatban vágysz, hanem azt, ami te magad vagy. A vágyak, ha félelemből fakadnak, nem vezetnek eredményre. Félsz, hogy nem tudod miből fizetni a csekkeket, ezért vágysz pénzre. Félsz, hogy egyedül maradsz, ezért vágysz társra, félsz a haláltól, ezért vágysz egészségre. Az életedben megjelenő vágy a múltban kialakult hiányok betöltésére irányuló késztetés, melyekre legtöbbször tudattalan vagy.
Az már a fejlődés egy jelentős állomása, amikor a tudattalanból felkerülnek a tudatos elmébe ezek a gondolatok, azonban legtöbbször vágyainkat mégis a tudattalan félelmeink motiválják. Ezek a szintek azonban nem rendelkeznek teremtő ERŐvel, a tudatos elme pozitív gondolatait felülírják a tudattalan mélyén meghúzódó félelmek.
Mi a megoldás akkor? Kezdj el dolgozni magadon, és törekedj a tudatszinted növelésére. Számos kiváló eszköz létezik már erre, válaszd a számodra legmegfelelőbbet, a lényeg, hogy ne hanyagold el a legfontosabbat: Önmagad. Akkor fogod elérni álmaidat, ha a saját rezgésszintedet felhozod álmaid, vágyaid rezgésszintjére.
A kettő között legtöbbször nagy a szakadék, az okokat pedig hajlamosak vagyunk a külvilágban keresni. Előfordulhat, hogy minden és mindenki hibás lesz, amiért nem éred el céljaidat, csak te nem. Ez a hozzáállás majd a 200-as szinten fog megváltozni, ott jelenik meg a felelősség, ahol már nem a külvilágban keresed a felelőst. Azon a szinten veszed észre, hogy egyetlen személy kezében van a teremtés kulcsa: a sajátodban.
A vágyakozás, mint tudatszint
A vágyakozás tudatszintje is kontextus függő. Megjelenhet életünk egy területén: pénzügyeinkben, egészségünkben, magánéletben, munkában, és össztudati szinten is.
Ezért könnyen előfordulhat, hogy az össztudati szinted már sokkal magasabb, azonban ha mondjuk a munka területén a fásultságból, depresszióból kell felemelkedned, akkor a vágyakozás szintje már egy jelentős előrelépés lesz számodra.
A vágyakozás egyfajta belső motivációként szolgál ahhoz, hogy erőfeszítéseket tegyél a céljaid elérése érdekében. A csapdát az rejti, amikor a vágyakozás átvált egyfajta örökös kielégületlenség érzésbe. A sóvárgás jelenti ennek a 125-ös energiával rendelkező tudatszintnek a legdominánsabb érzelmét is.
Amikor nem tudsz megállni, és örülni a jelennek, hanem hajtod az újabbnál újabb élményeket, célokat. Ahogy dr.Hawkins írja:
„A vágyakozással kapcsolatos a felhalmozás és mohóság, mégis kielégítetlen marad, hiszen folyamatosan fennálló energiamező, s így az egyik vágy teljesülése csupán annyit jelent, hogy egy másik kielégítetlen vágy lép a helyébe. A multimilliomosok gyakran megszállottként igyekeznek még több és több pénzt szerezni.”
Pont ezek miatt a vágyakozás szintje egyben a szenvedélybetegségek szintje, hiszen a mohó vágy néha az életnél is fontosabbá válik. És mivel a vágy igazából sosem teljesedik be, a tartósan ezen a szinten álló személynek az életfelfogása csalódó, istenképe pedig megtagadó.
Vágy vagy akarás?
Sok embernél tapasztalom azt, hogy ésszel akar, racionálisan, megfontoltan, kimérve… Az ész EREJE mindössze töredéke a SZÍV EREJÉNEK. Ezért ha megfogadod tanácsomat, ne ésszel akarj! A szív EREJE, a Szeretet, az 500-as értéken kalibrál, aminek hatására valójában beindul a vonzás és a teremtés folyamata. Ha őszintén magadba nézel, érezni fogod a különbséget. Ha vágyaid tiszta szívből fakadnak, az katalizátorként fog hatni rád, és valódi változást eredményez az életedben is.
Vágy és elengedés
Észrevetted már, hogy sokszor a vágyad pont az elengedéssel válik valóra, nem pedig az akarással? Ezért a vágynak a teremtésben játszott szerepére tekinthetünk úgy is, mint egy több lépcsős folyamatra, aminek csak az első lépcsőfoka a vágy kinyilatkoztatása. Ha a kérés elküldése után elengeded a vágyad tárgyát, miközben hiszel abban, hogy már a tiéd, csak még nem látod, és hálásan gondolsz rá, akkor egyszer csak azt veszed majd észre, hogy tényleg, fizikailag is meg jelenik az életedben.
Igen magas tudatszinteken, a megvilágosodott Tanítók szemében már vágyra sincs szükség. Buddha is a szenvedések fő okának a vágyat tekinti. A vágy nélküli élet megéléséhez azonban legtöbbünknél hosszú út vezet, ami a tudatosság mindennapos megélése által valósulhat meg.
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Forrás: Dr.David R.Hawkins – ERŐ kontra erő
Aki többet szeretne tudni dr.David R.Hawkinsról és munkásságáról, annak szeretettel ajánlom a Hawkins tanulócsoport honlapját és Facebook oldalát.
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: