Néha bárkivel előfordul, hogy erőt vesz rajta a csüggedés, reménytelenség érzése és a fásultság. Ez, ha rövid ideig tart, csak átmeneti hullámvölgyet eredményez. Hosszú távon azonban depressziót, apátiát, kiégést és más olyan betegséget okozhat, amiből egyedül nem fogunk tudni kilábalni. Mivel a fásultság energiaszintje csupán az 50-es értékre tehető.
A Dr. David R. Hawkins által megalkotott tudattérkép első szintje, a szégyen, majd a bűntudat után a harmadik szintet a fásultság szintje jelenti. Ez még mindig a negatív tartományban található, mégpedig annak is az igen csak alacsony energiával bíró végén.
A fásultság szintjén az életfelfogás reménytelen, ami a kétségbeesés és a kilátástalanság érzését vonja magával, mivel állandó szenvedés érzéssel párosul. A folyamatot a lemondás jellemzi, az Istenfelfogás pedig elítélő.
Aki tartósan ezen a szinten ragad, annak szinte biztos, hogy számos betegséggel kell megküzdenie. Ilyen lehet a depresszió, vagy a kiégés, ami legtöbbször igen alacsony önértékeléssel, intoleranciával és közönnyel társul.
Fontos hangsúlyoznom, hogy életünk egy-egy szakaszán, vagy életünk egy-egy területén mindenkivel megeshet, hogy tudatszintje erre az alacsony szintre csökken. Ennek felismerése azért fontos, mert nem szabad magunkat hibáztatnunk, azzal csak még mélyebbre csúsznánk, a bűntudat 30-as szintjére.
A tudatszintek egymásra épülése azért bír nagy jelentőséggel, mert segítenek abban, hogy milyen szint és érzés felé érdemes elmozdulni. Ne várjuk magunktól, hogy a fásultság szintjéről rögtön a bátorság szintjére lépünk, mert az legtöbbször önerőből nem fog sikerülni.
Fontos annak tudatosítása, hogy egy depresszióval, apátiával, kiégéssel küzdő személyt olyan alacsony energiamező vesz körül, hogy maga a mező az, ami távol tartja a pozitív érzéseket. Úgy képzeld ezt el, mint egy páncélt, amin nehezen hatol át a pozitív gondolat. Ebben az esetben a páncél nem minket szolgál, sokkal inkább ellenünk van – ez azonban a fásultság szintjén lévő személyben nem tudatosul, mert nincs abban a helyzetben, hogy ezt észre vegye.
Ezért van különösen fontos szerepe a környezetnek, a családtagoknak, mert ebben az esetben sokszor a betegnek ahhoz sincs elég ereje, hogy tegyen önmagáért. dr.Hawkins így ír erről:
„A tehetetlenség ezen állapotának áldozatai minden tekintetben segítségre szorulnak, s nem csak a belső erőforrásoknak vannak híján, hanem az energiának is, amellyel elérhetnék azt, ami amúgy pedig elérhető lenne számukra. Ha a róluk gondoskodóktól nem kapnak külső energiát, életük könnyen végződhet passzív öngyilkossággal.”
Amennyiben környezetedben, családodban ilyen szinten lévő barátod vagy rokonod található, fontos az, hogy ne kelts benne bűntudatot vagy szégyen érzetet, és sajnálattal ne erősítsd az áldozat szerepében. Ez ugyanis energia- és tudatszintjét csak tovább csökkentené a 30-as és 20-as tartományokba.
Azért nehéz az ilyen személyekkel való kapcsolattartás, mert az energiamező erejének következtében egyértelműen szükségük van mások, különösen a közvetlen környezet energiájára. Amennyiben azonban tudatában vagy ennek a ténynek, tudatosan szükséges figyelned arra, hogy ne úgy éld meg az ilyen személlyel való kapcsolattartást, mintha energiavámpír lenne.
Fogadd el a helyzetet (az elfogadás a 350-es energiamező EREJÉT közvetíti), és fordulj szeretettel társad iránt (500-as szint EREJE). A gyógyító folyamatok az 540-es feltétel nélküli szeretet szintjén indulnak be, ezért leginkább olyan személy tud segíteni egy fásultság szintjén található személynek, aki 540-es tudatszint felett áll.
A fásultság szintjével való szembenézés igen nagy belső ERŐT kíván, ezért nem is mindenki képes rá. Fontos, hogy ha közeli családtag, barát esetében tapasztalod a fásultságot, és segíteni szeretnél neki, de nem érzed magadban az ERŐT, hogy megtedd, akkor keress valakit, akiről úgy érzed, megoldást jelenthet a problémára. Ez lehet pszichológus, kineziológus, természetgyógyász, homeopata orvos, vagy egyéb alternatív vagy hagyományos orvoslással foglalkozó személy.
Ne hibáztasd magad, ne kelts bűntudatot magadban azért, mert te nem vagy képes megoldani a helyzetet, hiszen azzal saját magad zuhansz még mélyebbre, a bűntudat 30-as szintjére, amivel nem segíted sem saját magad, sem pedig a fásultsággal küzdő személy helyzetét.
Ha te magad küszködsz depresszióval, kiégéssel, vagy bármi olyan helyzettel, betegséggel, ami ezen a tudatszinten kalibrálható, kezdd el tudatosítani magadban az érzéseidet és félelmeidet. Már az haladásnak tudható be, ha elkezdesz szomorúságot érezni, hiszen ez azt jelenti, hogy az 50-es szintről felléptél a 75-ös bánat szintjére.
Amikor ezen túljutsz, a legnagyobb lépést az jelentheti számodra, ha elkezded feltárni magadban mindazokat a dolgokat, amitől félsz. A félelem 100-as szintje már sokkal nagyobb életenergiát tartalmaz, mint a fásultság 50-es szintje, így ez mindenképp előrelépés lehet az úton.
Annak felismerése azonban mindennél fontosabb, hogy egyedül nem tudod a helyzetet megoldani, ezért mindenképp érdemes hiteles külső szakemberhez fordulni.
Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Forrás: Dr.David R. Hawkins: ERŐ kontra erő
Aki többet szeretne tudni dr.David R.Hawkinsról és munkásságáról, annak szeretettel ajánlom a Hawkins tanulócsoport honlapját és Facebook oldalát.
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu
A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés
Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés
Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: