Lélekmozaikok

Hogyan legyél tudatos az egészséged megőrzésében? – Dr. Bagdy Emőke válaszol

Nem minden betegség oka lelki eredetű, de a lélek problémái előbb vagy utóbb betegséghez vezetnek. Ha tisztában vagy ezzel a folyamattal, könnyen tehetsz is ellene. Ezeknek az ismereteknek a minél szélesebb körű elterjesztésében Dr. Bagdy Emőkének különösen kiemelkedő szerepe van. A héten Szegeden tartott előadást, amiből sugárzott a lendület, és a szakma iránti alázat.

bagdy_emoke

1. A lélek üzenete

Habár mostanában egyre többször halljuk, hogy szinte minden betegségnek lelki okai vannak, fontos annak a tisztázása, hogy minden betegségnek több oka van. – Ezzel nyitotta a professzor asszony a szerdai előadását.

Ennek a mondatnak a kimondása azért kulcsfontosságú, mert sokan, akik magukat alapvetően pozitív gondolkodásúnak tartják, nem értik, miért is betegszenek meg. És habár a legtöbb betegség tanító célzattal érkezik az életünkbe – pihenjünk meg végre, ne hajtsuk agyon magunkat, változásra van szükség az életünkben vagy személyiségünkben – amikor a sikeres gyógyulás megtörténik, annak az eredménye mindig fejlődést jelent lelkünk számára.

A testi folyamatok ismerete a prevencióban nélkülözhetetlen. A legnagyobb gond az, hogy az orvosi kultúrában a betegség legtöbbször ott kezdődik, amikor az orvos szervi elváltozást tapasztal.

Előfordult már veled, hogy mindenféle orvosi diagnózis nélkül is betegnek érezted magadat? A legjobb, amit ilyenkor tehetsz, hogy nem söpröd a szőnyeg alá ezeket a jeleket, hiszen ilyenkor a lelked jelez számodra, hogy változásra lenne szüksége.

mind-body-spirit

2. A beszélgetés – a lelki nagytakarítás legfőbb eszköze

Dr.Bagdy Emőke elmondta, a stressz tudomány fejlődésének köszönhetően a tudósok megtalálták a választ arra, hogy hogyan betegítjük meg magunkat. Amikor hat ránk egyfajta inger, a frontális agykérgünk mérlegel, hogy ez az inger számunkra fontos, vagy nem fontos. Ha az agyunk fontosnak minősíti, akkor elindul egy folyamat a szervezetünkben, az ingerre kialakul egy válaszreakció, ami teljes mértékben lenyomozható az idegrendszerben.

Az egyedi terhelhetőség mértéke személyenként változik. A fontos ingerek lehetnek jók, és ekkor boldogságot és örömöt érzünk, valamint lehetnek rosszak, amelyeknek negatív következményei vannak. Egy ilyen rossz stressz inger következtében a szervezet felkészül, és nagyon lassan tér vissza a nyugalmi állapotába. Ha ezek a helyzetek túl gyakran és túl sokáig vannak jelen mindennapjaidban, a folyamat következménye a test megbetegedése lesz.

A megoldás több szinten lehetséges. Már a racionális bal agyféltekéd, amivel beszélni tudsz, is meg tudja oldani a helyzetet. Az est egyik legjobb tanácsa, amelyet én is szívből ajánlok, mert tapasztalom jótékony hatását, a következő volt: Szánj hetente legalább fél órát arra, hogy takarítod a lelkedet.

Ahogyan Dr.Bagdy Emőke is kifejtette: “Ne várd meg, míg annyi pénzed lesz, hogy elmehess pszichológushoz! Keresd meg azt a társat, akinek kiöntheted a szívedet.” A barátodnak/barátnődnek nincs más feladata, csak az, hogy meghallgasson, és segítő Jelenlétével támogasson. Annak ellenére, hogy ösztönösen bennünk van a segítő szándék, ne próbálj meg kérve vagy kéretlenül tanácsot adni, helyette inkább figyelj metakommunikációdra, ami elfogadást és megértést sugározzon.

conversation

3. Érzelmi agyad használata a gyógyulás érdekében

Ha felelősséget érzel saját lelki fejlődésedért, figyelj a jelekre, és többek között arra is, hogy problémáidat kibeszéld magadból. Már magának a beszélgetésnek is gyógyító ereje van, ezért különösen fontos, hogy a férfiak se szégyelljenek beszélni gondjaikról. Amennyiben gyermekeidnek is megtanítod, és ez a fajta szokás sikeresen beépül az életükbe, már egy sokkal egészségesebb generáció felnövését segíthetjük elő. A beszélgetés tehát nagy mértékben járul hozzá az egészségünk erősítéséhez. Szellőztesd hát néha ki lelked házát, ugyanúgy, ahogy a lakást is szoktad!

Vannak azonban olyan helyzetek, amikor a tudatos tudat már nem tudja megoldani a problémát. Ekkor kell az érzelmi agyunk segítségét kérni, ami jobb agyféltekénket aktivizálja. Mivel érzelmi agyadnak nincs időérzéke, mindent rögzít a sejtmemóriában, amihez bármikor vissza tud térni, amikor szükség van rá.

Legtöbbször, amikor érzelmileg sérülsz, a tudatos agyaddal nem is jutsz megoldásra, hiszen az igazi sérelmek érzelmi sérelmek. Ez az érzelmi agy nyilvánul meg álmaidban is, amikor jobb agyféltekéd rendezi a napközben tárolt számos információt. Amikor ezeknek a belső képeknek következtében az összefüggések, melyek legtöbbször gyermekkorra vezethetőek vissza, kiderülnek, megszűnik a nyomás, ami addig megbénította életed.

Végül pedig a harmadik módszer az ún. testérzések tudatosítása, és érzelmi szintre való emelése. Mindezeknek a technikáknak következtében, amit elmondasz, azt felhozod a mélyből, ennek következtében már be tudod tenni az időtudatodba. Így lesz múltja, és fel tudod dolgozni, a tested nem betegszik meg.

A professzor asszony által említett módszerek kiváló eszközök lehetnek egyik legfontosabb célodhoz: a tudatos, egészséges élethez, amely a betegségek kezelése helyett a prevención nyugszik.

 

Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu

A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés

Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés

Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!