Lélekmozaikok

16 évesen 14 dollárral kezdte – ma 16 alkalmazottat foglalkoztat a vállalkozásában

Amikor külföldi sikertörténeteket hallunk, hajlamosak vagyunk egy legyintéssel elintézni, hogy: neki persze könnyű volt ezt „abban az országban” megcsinálni. Azonban mi a helyzet az olyan ország lakóival, ahol még a mai napig is mindennaposak a fegyveres összecsapások, és az olyan járványok, mint az ebola vagy a malária? Mi a titka egy fiatal ugandai vállalkozónak, akinek átlagon felüli eredményét 2012-ben nemzetközi díjjal jutalmazták?

140120163725-yeli-paper-bags-andrew-mupuya-horizontal-galleryAndrew Mupaya mindössze 16 éves volt, amikor szülei 2008-ban Ugandában munkanélkülivé váltak. Csak arra maradt pénzük, hogy a fiú tandíját finanszírozzák, többre nem. Mivel megélhetéséről már saját magának kellett gondoskodnia, elhatározta, hogy kezébe veszi sorsának irányítását. Az iskolában tanult a műanyag termékek veszélyeiről, és szerencséjére ezzel egy időben a kormány is fontolóra vette, hogy kitiltja az országból a műanyag szatyrokat, hogy ezáltal csökkentse a környezetszennyezéssel járó károkat.

A fiatal Andrew, aki ekkor még csak középiskolás volt, rögtön meglátta a felkínálkozó lehetőséget. Pénzügyi tervet készített, majd piackutatást végzett Kampalában, Uganda fővárosában: bejárta a bevásárlóközpontokat és kisboltokat, ami megerősítette abban az elhatározásában, hogy valós igény mutatkozik a műanyag helyett a papírból készült táskákra.

14 dollárra volt szüksége, hogy nekivágjon a vállalkozásnak. Ebből 11 dollárt saját maga szerzett meg úgy, hogy egy héten keresztül összegyűjtött 70 kg használt műanyag palackot. 3 dollárt pedig az egyik tanárától kért kölcsön, így kezdetben még csak kicsiben vágott bele a gyártásba.

Az azóta eltelt időszakban az üzlet folyamatosan nőtt, és mára a 21 éves Andrew sikeres tulajdonosa Uganda első papír táskákat készítő vállalkozásának. 16 alkalmazottal dolgozik, akik hetente 20.000 darab táskát készítenek. „72 vásárlóm van. 90%-uk már visszatérő.”– nyilatkozta. Vásárlói között vannak éttermek, nagykereskedések, kisboltok, orvosi központok és olyan multinacionális vállalkozások is, mint a Samsung.

140120170443-yeli-paper-bags-workshop-horizontal-galleryAndrew 2012-ben megnyerte a 30.000 dollár nyereménnyel járó Anzisha Díjat, amelyet olyan fiatal afrikai vállalkozóknak adnak, akik kiemelkedő teljesítményükkel hozzájárultak országuk fejlődéséhez.

A fiú tisztában van vele, hogy ez még csak a kezdet, hisz jelenleg nagy beruházások elé néz. Tudja, ahhoz, hogy a keresletet ki tudja szolgálni, a kézi gyártást hamarosan ki kell egészítenie, vagy akár fel kell váltania gépekkel is. Víziója egy tisztább Afrika, és célja az, hogy a műanyag szatyrok teljes mértékben kiszoruljanak a gazdaságból.

Mi volt Andrew titka?

Hitt magában… Volt egy víziója… Közben hitt magában… Tervezett… Közben hitt magában… Kért… Közben hitt magában… Megragadta a kínálkozó alkalmat… Közben hitt magában… Cselekedett… Közben hitt magában…

Ha egy 16 éves fiú Afrika háborúval és járványokkal sújtotta országában ilyen eredményekre képes, akkor lássuk csak, mit kell tennünk, ha hasonló sikerre vágyunk?

Higgy magadban… Legyen egy víziód… Higgy magadban… Tervezz… Higgy magadban… Kérj… Higgy magadban… Ragadd meg a kínálkozó alkalmat… Higgy magadban… Cselekedj… Higgy magadban…

Szerző: Ábrahám-Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok
Forrás: CNN

Szerző: dr. Hörömpő Andrea – Lélekmozaikok

Új írásaimat megtalálhatod itt: www.horompoandrea.hu

A Szeretet lélegzete, a Mert én látlak Téged..., A találkozás, ami elrendeltetett és a Lélekmozaikok című könyveimet itt rendelheted meg: Könyvrendelés

Access Bars-, Testkezelésekre, Facelift kezelésekre és tanfolyamokra itt jelentkezhetsz: Jelentkezés

Keresd a lelkedhez szóló napi gondolatokat a Lélekmozaikok Facebook oldalán is.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!